Vishay Vitramon GA1210A682FBBAR31G
Part No.:
GA1210A682FBBAR31G
Datasheet:
AnpuGA1210A682FBBAR31G.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1210
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1210A682FBBAR31G on Anpu?
3. Are the GA1210A682FBBAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1210A682FBBAR31G?
Image GA1210A682FBBAR31G
Part Number GA1210A682FBBAR31G
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)