Vishay Vitramon GA1210H683JBAAT31G
Part No.:
GA1210H683JBAAT31G
Datasheet:
AnpuGA1210H683JBAAT31G.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V X8R 1210
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1210H683JBAAT31G on Anpu?
3. Are the GA1210H683JBAAT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1210H683JBAAT31G?
Image GA1210H683JBAAT31G
Part Number GA1210H683JBAAT31G
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)