Vishay Vitramon GA1210Y105KBXAR31G
Part No.:
GA1210Y105KBXAR31G
Datasheet:
AnpuGA1210Y105KBXAR31G.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1210Y105KBXAR31G on Anpu?
3. Are the GA1210Y105KBXAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1210Y105KBXAR31G?
Image GA1210Y105KBXAR31G
Part Number GA1210Y105KBXAR31G
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)