Vishay Vitramon GA1210Y105MBJAR31G
Part No.:
GA1210Y105MBJAR31G
Datasheet:
AnpuGA1210Y105MBJAR31G.pdf
Description:
CAP CER 1UF 16V X7R 1210
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1210Y105MBJAR31G on Anpu?
3. Are the GA1210Y105MBJAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1210Y105MBJAR31G?
Image GA1210Y105MBJAR31G
Part Number GA1210Y105MBJAR31G
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)