Vishay Vitramon GA1812A151GXGAR31G
Part No.:
GA1812A151GXGAR31G
Datasheet:
AnpuGA1812A151GXGAR31G.pdf
Description:
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1812A151GXGAR31G on Anpu?
3. Are the GA1812A151GXGAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812A151GXGAR31G?
Image GA1812A151GXGAR31G
Part Number GA1812A151GXGAR31G
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)