Vishay Vitramon GA1812A392GXEAT31G
Part No.:
GA1812A392GXEAT31G
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuGA1812A392GXEAT31G.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 500V C0G/NP0 1812
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
GA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1812A392GXEAT31G on Anpu?
3. Are the GA1812A392GXEAT31G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812A392GXEAT31G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GA1812A392GXEAT31G
Part Number GA1812A392GXEAT31G
Manufacturer Vishay Vitramon
Series GA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)