Vishay Vitramon GA1812A472GXAAR31G
Part No.:
GA1812A472GXAAR31G
Datasheet:
AnpuGA1812A472GXAAR31G.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1812
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1812A472GXAAR31G on Anpu?
3. Are the GA1812A472GXAAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812A472GXAAR31G?
Image GA1812A472GXAAR31G
Part Number GA1812A472GXAAR31G
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)