Vishay Vitramon GA1812Y104JBCAR31G
Part No.:
GA1812Y104JBCAR31G
Datasheet:
AnpuGA1812Y104JBCAR31G.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1812
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1812Y104JBCAR31G on Anpu?
3. Are the GA1812Y104JBCAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812Y104JBCAR31G?
Image GA1812Y104JBCAR31G
Part Number GA1812Y104JBCAR31G
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)