Vishay Vitramon GA1812Y683MBEAT31G
Part No.:
GA1812Y683MBEAT31G
Datasheet:
AnpuGA1812Y683MBEAT31G.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1812
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1812Y683MBEAT31G on Anpu?
3. Are the GA1812Y683MBEAT31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812Y683MBEAT31G?
Image GA1812Y683MBEAT31G
Part Number GA1812Y683MBEAT31G
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)