Vishay Vitramon GA1812Y823KBLAR31G
Part No.:
GA1812Y823KBLAR31G
Datasheet:
AnpuGA1812Y823KBLAR31G.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1812
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order GA1812Y823KBLAR31G on Anpu?
3. Are the GA1812Y823KBLAR31G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GA1812Y823KBLAR31G?
Image GA1812Y823KBLAR31G
Part Number GA1812Y823KBLAR31G
Product Status Active
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)