Vishay Vitramon HV1812Y122KXVATHV
Part No.:
HV1812Y122KXVATHV
Datasheet:
AnpuHV1812Y122KXVATHV.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 4KV X7R 1812
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HV1812Y122KXVATHV on Anpu?
3. Are the HV1812Y122KXVATHV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y122KXVATHV?
Image HV1812Y122KXVATHV
Part Number HV1812Y122KXVATHV
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)