Vishay Vitramon HV1812Y222MXHARHV
Part No.:
HV1812Y222MXHARHV
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuHV1812Y222MXHARHV.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1812
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
HV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HV1812Y222MXHARHV on Anpu?
3. Are the HV1812Y222MXHARHV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y222MXHARHV?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HV1812Y222MXHARHV
Part Number HV1812Y222MXHARHV
Manufacturer Vishay Vitramon
Series HV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)