Vishay Vitramon HV1812Y272KXHARHV
Part No.:
HV1812Y272KXHARHV
Datasheet:
AnpuHV1812Y272KXHARHV.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 3KV X7R 1812
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HV1812Y272KXHARHV on Anpu?
3. Are the HV1812Y272KXHARHV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y272KXHARHV?
Image HV1812Y272KXHARHV
Part Number HV1812Y272KXHARHV
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)