Vishay Vitramon HV1812Y331KX6ATHV
Part No.:
HV1812Y331KX6ATHV
Datasheet:
AnpuHV1812Y331KX6ATHV.pdf
Description:
CAP CER 330 PF 6KV X7R 1812
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6000V (6kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HV1812Y331KX6ATHV on Anpu?
3. Are the HV1812Y331KX6ATHV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y331KX6ATHV?
Image HV1812Y331KX6ATHV
Part Number HV1812Y331KX6ATHV
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)