Vishay Vitramon HV1812Y561JXHATHV
Part No.:
HV1812Y561JXHATHV
Datasheet:
AnpuHV1812Y561JXHATHV.pdf
Description:
CAP CER 560PF 3KV X7R 1812
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HV1812Y561JXHATHV on Anpu?
3. Are the HV1812Y561JXHATHV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y561JXHATHV?
Image HV1812Y561JXHATHV
Part Number HV1812Y561JXHATHV
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)