Vishay Vitramon HV1812Y561JXMATHV
Part No.:
HV1812Y561JXMATHV
Datasheet:
AnpuHV1812Y561JXMATHV.pdf
Description:
CAP CER 560PF 5KV X7R 1812
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HV1812Y561JXMATHV on Anpu?
3. Are the HV1812Y561JXMATHV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y561JXMATHV?
Image HV1812Y561JXMATHV
Part Number HV1812Y561JXMATHV
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)