Vishay Vitramon HV1812Y821MXVARHV
Part No.:
HV1812Y821MXVARHV
Datasheet:
AnpuHV1812Y821MXVARHV.pdf
Description:
CAP CER 820PF 4KV X7R 1812
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HV1812Y821MXVARHV on Anpu?
3. Are the HV1812Y821MXVARHV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HV1812Y821MXVARHV?
Image HV1812Y821MXVARHV
Part Number HV1812Y821MXVARHV
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)