Vishay Sprague T95B156K016LZAL
Part No.:
T95B156K016LZAL
Description:
CAP TANT 15UF 10% 16V 1611
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
550mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Qualification:
1. How to order T95B156K016LZAL on Anpu?
3. Are the T95B156K016LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95B156K016LZAL?
Image T95B156K016LZAL
Part Number T95B156K016LZAL
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 550mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)