Vishay Sprague T95B156M016EZAL
Part No.:
T95B156M016EZAL
Description:
CAP TANT 15UF 20% 16V 1611
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
550mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
Qualification:
1. How to order T95B156M016EZAL on Anpu?
3. Are the T95B156M016EZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95B156M016EZAL?
Image T95B156M016EZAL
Part Number T95B156M016EZAL
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 550mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)