Vishay Sprague T95C106K025HZAS
Part No.:
T95C106K025HZAS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2812
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
570mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Qualification:
1. How to order T95C106K025HZAS on Anpu?
3. Are the T95C106K025HZAS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95C106K025HZAS?
Image T95C106K025HZAS
Part Number T95C106K025HZAS
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 570mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)