Vishay Sprague T95C106M025HSSS
Part No.:
T95C106M025HSSS
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2812
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
570mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Qualification:
1. How to order T95C106M025HSSS on Anpu?
3. Are the T95C106M025HSSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95C106M025HSSS?
Image T95C106M025HSSS
Part Number T95C106M025HSSS
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 570mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)