Vishay Sprague T95C107M016CSSS
Part No.:
T95C107M016CSSS
Description:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2812
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
Qualification:
1. How to order T95C107M016CSSS on Anpu?
3. Are the T95C107M016CSSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95C107M016CSSS?
Image T95C107M016CSSS
Part Number T95C107M016CSSS
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)