Vishay Sprague T95D107K016HZSS
Part No.:
T95D107K016HZSS
Description:
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order T95D107K016HZSS on Anpu?
3. Are the T95D107K016HZSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D107K016HZSS?
Image T95D107K016HZSS
Part Number T95D107K016HZSS
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)