Vishay Sprague T95D156M035HZSL
Part No.:
T95D156M035HZSL
Description:
CAP TANT 15UF 20% 35V 2917
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
270mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order T95D156M035HZSL on Anpu?
3. Are the T95D156M035HZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D156M035HZSL?
Image T95D156M035HZSL
Part Number T95D156M035HZSL
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 270mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)