Vishay Sprague T95D227M010CZSS
Part No.:
T95D227M010CZSS
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, T95
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
COTS
Features:
High Reliability
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order T95D227M010CZSS on Anpu?
3. Are the T95D227M010CZSS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D227M010CZSS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image T95D227M010CZSS
Part Number T95D227M010CZSS
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, T95
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)