Vishay Sprague T95D227M010HZSS
Part No.:
T95D227M010HZSS
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order T95D227M010HZSS on Anpu?
3. Are the T95D227M010HZSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D227M010HZSS?
Image T95D227M010HZSS
Part Number T95D227M010HZSS
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)