Vishay Sprague T95D277K004EZSS
Part No.:
T95D277K004EZSS
Description:
CAP TANT 270UF 10% 4V 2917
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
130mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order T95D277K004EZSS on Anpu?
3. Are the T95D277K004EZSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D277K004EZSS?
Image T95D277K004EZSS
Part Number T95D277K004EZSS
Product Status Active
Capacitance 270 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)