Vishay Sprague T95D277K004HZSS
Part No.:
T95D277K004HZSS
Description:
CAP TANT 270UF 10% 4V 2917
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
130mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order T95D277K004HZSS on Anpu?
3. Are the T95D277K004HZSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D277K004HZSS?
Image T95D277K004HZSS
Part Number T95D277K004HZSS
Product Status Active
Capacitance 270 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)