Vishay Sprague T95D277M004HZSL
Part No.:
T95D277M004HZSL
Description:
CAP TANT 270UF 20% 4V 2917
Capacitance:
270 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order T95D277M004HZSL on Anpu?
3. Are the T95D277M004HZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D277M004HZSL?
Image T95D277M004HZSL
Part Number T95D277M004HZSL
Product Status Active
Capacitance 270 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)