Vishay Sprague T95D685M050HZSS
Part No.:
T95D685M050HZSS
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
820mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order T95D685M050HZSS on Anpu?
3. Are the T95D685M050HZSS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95D685M050HZSS?
Image T95D685M050HZSS
Part Number T95D685M050HZSS
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 820mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)