Vishay Sprague T95R106K050LZAL
Part No.:
T95R106K050LZAL
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V 2824
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Qualification:
1. How to order T95R106K050LZAL on Anpu?
3. Are the T95R106K050LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R106K050LZAL?
Image T95R106K050LZAL
Part Number T95R106K050LZAL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)