Vishay Sprague T95R107M025CBBL
Part No.:
T95R107M025CBBL
Description:
CAP TANT 100UF 20% 25V 2824
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
90mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Qualification:
1. How to order T95R107M025CBBL on Anpu?
3. Are the T95R107M025CBBL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R107M025CBBL?
Image T95R107M025CBBL
Part Number T95R107M025CBBL
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)