Vishay Sprague T95R226K050CABS
Part No.:
T95R226K050CABS
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
390mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order T95R226K050CABS on Anpu?
3. Are the T95R226K050CABS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R226K050CABS?
Image T95R226K050CABS
Part Number T95R226K050CABS
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 390mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)