Vishay Sprague T95R336K035HSBL
Part No.:
T95R336K035HSBL
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V 2824
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order T95R336K035HSBL on Anpu?
3. Are the T95R336K035HSBL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R336K035HSBL?
Image T95R336K035HSBL
Part Number T95R336K035HSBL
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)