Vishay Sprague T95R337K016YBAL
Part No.:
T95R337K016YBAL
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 16V 2824
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
55mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order T95R337K016YBAL on Anpu?
3. Are the T95R337K016YBAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R337K016YBAL?
Image T95R337K016YBAL
Part Number T95R337K016YBAL
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)