Vishay Sprague T95R687K010ABBL
Part No.:
T95R687K010ABBL
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 680UF 10% 10V 2824
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order T95R687K010ABBL on Anpu?
3. Are the T95R687K010ABBL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95R687K010ABBL?
Image T95R687K010ABBL
Part Number T95R687K010ABBL
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)