Vishay Sprague T95S105K025CZAL
Part No.:
T95S105K025CZAL
Package:
1507 (3718 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 10% 25V 1507
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order T95S105K025CZAL on Anpu?
3. Are the T95S105K025CZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S105K025CZAL?
Image T95S105K025CZAL
Part Number T95S105K025CZAL
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)