Vishay Sprague T95S155K025LSAL
Part No.:
T95S155K025LSAL
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 25V 1507
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S155K025LSAL on Anpu?
3. Are the T95S155K025LSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S155K025LSAL?
Image T95S155K025LSAL
Part Number T95S155K025LSAL
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)