Vishay Sprague T95S155M020HSAL
Part No.:
T95S155M020HSAL
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 20V 1507
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S155M020HSAL on Anpu?
3. Are the T95S155M020HSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S155M020HSAL?
Image T95S155M020HSAL
Part Number T95S155M020HSAL
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)