Vishay Sprague T95S474K035ESSL
Part No.:
T95S474K035ESSL
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V 1507
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
9Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S474K035ESSL on Anpu?
3. Are the T95S474K035ESSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S474K035ESSL?
Image T95S474K035ESSL
Part Number T95S474K035ESSL
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 9Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)