Vishay Sprague T95S474M035CSAL
Part No.:
T95S474M035CSAL
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V 1507
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
9Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S474M035CSAL on Anpu?
3. Are the T95S474M035CSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S474M035CSAL?
Image T95S474M035CSAL
Part Number T95S474M035CSAL
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 9Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)