Vishay Sprague T95S475M010LSAL
Part No.:
T95S475M010LSAL
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1507
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S475M010LSAL on Anpu?
3. Are the T95S475M010LSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S475M010LSAL?
Image T95S475M010LSAL
Part Number T95S475M010LSAL
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)