Vishay Sprague T95S475M6R3LSAL
Part No.:
T95S475M6R3LSAL
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 6.3V 1507
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S475M6R3LSAL on Anpu?
3. Are the T95S475M6R3LSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S475M6R3LSAL?
Image T95S475M6R3LSAL
Part Number T95S475M6R3LSAL
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)