Vishay Sprague T95S684K035LZSL
Part No.:
T95S684K035LZSL
Description:
CAP TANT 0.68UF 10% 35V 1507
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S684K035LZSL on Anpu?
3. Are the T95S684K035LZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S684K035LZSL?
Image T95S684K035LZSL
Part Number T95S684K035LZSL
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)