Vishay Sprague T95S685K004ESAL
Part No.:
T95S685K004ESAL
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 4V 1507
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S685K004ESAL on Anpu?
3. Are the T95S685K004ESAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S685K004ESAL?
Image T95S685K004ESAL
Part Number T95S685K004ESAL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)