Vishay Sprague T95S685K6R3CSAL
Part No.:
T95S685K6R3CSAL
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 6.3V 1507
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)
Qualification:
1. How to order T95S685K6R3CSAL on Anpu?
3. Are the T95S685K6R3CSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95S685K6R3CSAL?
Image T95S685K6R3CSAL
Part Number T95S685K6R3CSAL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max) 0.056" (1.42mm)