Vishay Sprague T95V106K6R3LZAL
Part No.:
T95V106K6R3LZAL
Description:
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 1410
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95V106K6R3LZAL on Anpu?
3. Are the T95V106K6R3LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V106K6R3LZAL?
Image T95V106K6R3LZAL
Part Number T95V106K6R3LZAL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)