Vishay Sprague T95V106M6R3CSAL
Part No.:
T95V106M6R3CSAL
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1410
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95V106M6R3CSAL on Anpu?
3. Are the T95V106M6R3CSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V106M6R3CSAL?
Image T95V106M6R3CSAL
Part Number T95V106M6R3CSAL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)