Vishay Sprague T95V155K035CSAL
Part No.:
T95V155K035CSAL
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1410
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95V155K035CSAL on Anpu?
3. Are the T95V155K035CSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V155K035CSAL?
Image T95V155K035CSAL
Part Number T95V155K035CSAL
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)