Vishay Sprague T95V225M025CSAL
Part No.:
T95V225M025CSAL
Package:
1410 (3727 Metric)
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1410
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order T95V225M025CSAL on Anpu?
3. Are the T95V225M025CSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V225M025CSAL?
Image T95V225M025CSAL
Part Number T95V225M025CSAL
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)